ІX Міжнародна науково-практична конференція  «Сучасні проблеми підготовки та професійного удосконалення  працівників сфери освіти»

Сучасні тенденції вищої педагогічної освіти в Європі та світі вимагають впровадження інноваційних підходів до удосконалення національної освіти і виховання. Стратегія розвитку українського суспільства в умовах воєнного стану передбачає підвищення вимог до освітньої системи та професійної підготовки фахівців для цієї сфери. Саме цим важливим питанням була присвячена ІX Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми підготовки та професійного удосконалення працівників сфери освіти», яка відбулась 11-12 квітня в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Вітаючи учасників конференції, ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, голова організаційного комітету, доктор юридичних наук, професор Олег Семенович Шеремет подякував ЗСУ за можливість у такий складний час для країни, в режимі оn-line провести важливий науковий захід. До участі в науковому зібранні долучилися майже 90 науковців з усіх регіонів України, зокрема викладачі ЗВО, учителі ЗЗСО, викладачі системи професійної (професійно-технічної) та післядипломної педагогічної освіти.

На пленарному засіданні із вітальними словами до учасників конференції звернулись: Цьось Анатолій Васильович, ректор Волинського Національного університету імені Лесі Українки, професор, доктор наук з фізичного виховання і спорту; Самойленко Олександр Григорович, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доцент, кандидат історичних наук, Заслужений працівник освіти України; Янссен Дітер, доктор філософії, заступник директора, начальник відділів Міжнародного управління, Прийому та соціальних питань Рейнсько-Вейстфальського технічного університету міста Аахен (ФРН).

На пленарному засіданні виступили з цікавими та змістовними доповідями: Лук’янова Л. Б. доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; Самойленко О. Г. – ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доцент, кандидат історичних наук, Заслужений працівник освіти України; Пантік В. В. – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, декан факультету фізичного виховання, спорту та здоров’я Волинського Національного університету імені Лесі Українки; Проніков О. К. – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Тимошко Г. М. – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики викладання історії та суспільних дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Червінська І. Б. – доктор педагогічних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Також відбулось обговорення наукових питань на тематичних платформах:

Історичні та філософські аспекти розвитку педагогічної науки в Україні;

Освіта України в умовах воєнного стану: досвід і особливості.

Освіта дорослих впродовж життя.

Інтеграція закладів вищої освіти України до Європейського освітнього простору: інноваційні підходи, теоретичні, психолого-педагогічні, методологічні та організаційні аспекти.

НУШ: синергія, інтеграція, менеджмент.