5а

Факультет, де готують творчу особистість педагога-інженера

Технологічний факультет – єдиний в Чернігівській області, де готують фахівців інженерно-педагогічного профілю. Свою історію факультет починає з 1970 року, коли на фізичному факультеті було відкрито спеціальність «загальнотехнічні дисципліни та фізика». У 1974 році був здійснений перший випуск учителів за цим фахом. Офіційне відкриття факультету загальнотехнічних дисциплін відбулося у 1982 році. У червні 1995 року з’явилась нова назва – «Індустріально-педагогічний факультет», нині це «Технологічний факультет».

Читати далі

Сьогодні факультет забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» і «магістр» з таких спеціальностей:

Денна форма навчання

Середня освіта (Трудове навчання та технології)

  • автосправа та інформатика;
  • дизайн одягу та інформатика;
  • графічний дизайн та інформатика;

Професійна освіта (Транспорт);

Професійна освіта (Харчові технології).

Заочна форма навчання

Середня освіта (Трудове навчання та технології)

  • автосправа;
  • дизайн одягу;

Професійна освіта (Транспорт);

Професійна освіта (Харчові технології).

Працює аспірантура за спеціальністю 13.00.04 – «Теорія та методика професійної освіти».

Факультет підтримує наукові зв’язки і постійно співпрацює з провідними науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами України. Серед них: Національна академія педагогічних наук України, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Національна академія біоресурсів і природокористування України, Уманський державний педагогічний університет імені П.Г.Тичини, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка. Викладачі факультету плідно співпрацюють з закордонними навчальними та науковими інститутами: Вища школа педагогіки і адміністрації імені Мешка І (Польща), Московський університет відкритої освіти (Росія), Володарський державний університет (Казахстан).

На факультеті регулярно проводяться всеукраїнські та регіональні конференції, семінари, видається «Вісник ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. Серія «Педагогічні науки», включений до переліку видань в яких можуть друкуватись результати дисертаційних досліджень науковців.

Навчально-виховний процес забезпечують чотири факультетські кафедри:

- загальнотехнічних дисциплін та креслення;

- технологічної освіти та інформатики;

- педагогіки, психології і методики технологічної освіти;

- професійної освіти та безпеки життєдіяльності;

де працюють висококваліфіковані співробітники, 82% з них мають ступені кандидатів та докторів наук.

За час існування на факультеті підготовлено близько 4000 спеціалістів, переважна більшість яких працює в установах галузі освіти. 36 випускників факультету стали науковцями і працюють у вищих навчальних закладах України та за кордоном. Серед випускників факультету: вчителі-відмінники освіти, директори та засновники автошкіл, підприємці, інженери, модельєри та дизайнери, актори, журналісти, професійні фотографи, фахівці державних установ та органів місцевого самоврядування, співробітники силових структур тощо.

В основу підготовки висококваліфікованих спеціалістів факультет покладає фундаментальну освіту з технічних і психолого-педагогічних наук, яка сприяє їх інтелектуальному розвитку, формуванню технологічної культури і творчого потенціалу. Значна увага на факультеті приділяється практичній підготовці студентів, формуванню їх технічних та педагогічних умінь і навичок.

 

Новини та події технологічного факультету

06.03.19  о 14:00 по Магістратській,3 відбудеться   виставка найяскравіших творчих робіт студентів та викладачів технологічного факультету.

Запрошуємо вас взяти участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми підготовки та професійного удосконалення педагогів». 

18 березня об 11.00 годині в аудиторії 101 головного корпусу (вул. Гетьмана Полуботка, 53) відбудуться батьківскі збори.

Підписка на новини

Підписка на розсилку університету НУЧК. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.