Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка
T.H. Shevchenko National University «Chernihiv Colehium»
НУЧК імені Т.Г Шевченка

Кафедра економіки і управління є випусковою та забезпечує підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальностями 073 Менеджмент та 076 Підприємництво та торгівля.

 

Історія кафедриСклад кафедриНавчальні дисципліниЗабезпечення освітнього процесуНормативні документиЛіцензування та акредитаціяПідвищення кваліфікаціїНаукова діяльністьПрактична підготовка студентівСпівпраця зі стейкхолдерамиРейтинг науково-педагогічних працівників кафедри

Кафедра економіки і управління створена 01.09.2023 року, хоча своїми витоками сучасна кафедра сягає 1916 року, коли за клопотанням Чернігівського губернського земства був утворений Чернігівський учительський інститут. До 1929 року кафедр в сучасному розумінні не існувало, але їх місце займали так звані циклові або предметні комісії, серед яких була і соціально-економічна. Після заборони викладання закону божого (1919 рік) в навчальний план було введено політичну економію і соціологію.

У 1929 році циклові комісії були замінені кафедрами. Економічні науки викладалися на кафедрі соціально-економічних дисциплін.

В 1944 році в інституті було створено 2 факультети і 6 кафедр. Політична економія вивчалася на кафедрі марксизму-ленінізму, яку очолював М.С. Красіко.

У 1964 році на базі кафедри марксизму-ленінізму було створено дві кафедри: історії КПРС і політичної економії (зав. кафедрою – кандидат історичних наук І.П.Неліп) та філософії і наукового комунізму (зав. кафедрою – доцент С.П.Марценюк). Але згідно наказу Міністерства освіти УРСР № 16-1 від 22 лютого 1965 року ці кафедри переіменовані на: кафедру історії КПРС і наукового комунізму та кафедру філософії і політекономії. Провідними економістами того часу були Марченко С.С., Чорноус В.У., Балясніков А.М.; у 70-х роках кафедра поповнилася викладачами Бушаєм М.М. та Мезенком О.М. У 80-х роках ХХ ст. до викладання політекономії були залучені Балука С.І., Костюков О.В., Полковніченко С.О., Іванченко В.В., Левківський В.М., Кирилюк Ю.В., Велігорський А.М.

З 1998 року починається нова сторінка кафедри – у червні 1998 року створюється загальноуніверситетська кафедра економіки і менеджменту (завідувач кафедри – Бушай М.М.). Метою створення кафедри було зосередити викладання економічних дисциплін на одній кафедрі. Крім того, в цей час з’являються паралельні спеціальності – «Праця і підприємницька діяльність» – на індустріально-педагогічному факультеті; «Математика і основи економіки» – на фізико-математичному факультеті; «Основи підприємництва» – в інституті післядипломної освіти. Тому кількість економічних дисциплін суттєво збільшилася. В різні роки на кафедрі економіки та менеджменту працювали Бушай М.М., Левківський В.М, Костюков О.В., Кадетов С.М., Костюченко Л.І., Мех Л.М., Гоголь Т.А., Шевченко О.С. та ін..

У 2015 році у зв’язку з реоранізацією кафедр фізико-математичного факультету кафедру економіки і менеджменту було перейменовано на кафедру соціально-економічних дисциплін, а в 2017 році внаслідок реорганізації та об’єднання кафедри вищої математики та методик навчання фізико-математичних дисциплін та кафедри соціально-економічних дисциплін утворено кафедру математики та економіки.

Враховуючи прогнози розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, динаміку ринків, технологічні зміни, зокрема еволюцію підприємницьких моделей (диджиталізація та перехід в онлайн-формат, екологічність бізнесу, клієнтоорієнтований підхід в пандемічний та постковідний періоди) 1 вересня 2023 року було створено нині діючу кафедру економіки і управління в складі навчально-наукового інституту професійної освіти та технологій. Кафедра забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр за освітньо-професійною програмою «Диджитал-менеджмент та ресторанний бізнес» (спеціальність 073 «Менеджмент») та освітньо-професійною програмою «Підприємництво і торгівля» (спеціальність 076 «Підприємництво і торгівля»).

Метою діяльності кафедри економіки і управління є здійснення освітньої діяльності, спрямованої на підготовку висококваліфікованих фахівців згідно зі стандартами вищої освіти та вимогами Болонського процесу, формування творчої особистості та професіоналізму у науковій роботі.

Головним завданням кафедри є подальше всебічне покращення якості навчального процесу шляхом поєднання фундаментальної і спеціальної підготовки, широкого залучення студентів до науково-дослідної роботи, формування практичних навичок, виховання належних моральних якостей, сприяння всебічному розвитку особистості майбутнього фахівця.

 


meh

В.о. завідувача кафедри економіки і управління

Мех Лариса Михайлівна / Larysa Mekh

 

Кандидат економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри економіки і управління / Сandidate of economicsciences (Ph.D.), аssociate рrofessor, Head of the Department of Economics and Management.

e-mail:

ORCID: 0000-0002-4418-7036

Google Scholar

Детальніше...

Освіта: Харківський державний аграрний університет імені В.В.Докучаєва (1999 р.), спеціальність облік і аудит, кваліфікація спеціаліста – економіст по бухгалтерському обліку і фінансах (диплом з відзнакою ЛА В С № 001855 від 26.06.2009 р.).

Аспірантура: Харківський національний аграрний університет імені В.В.Докучаєва.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему «Економічний механізм формування і функціонування ринку картоплі в Україні» зі спеціальності 07.07.02 «Економіка сільського господарства і АПК» (2005 р.). Захист у спеціалізований вченій раді Харківського національного аграрного університету імені В.В.Докучаєва. Диплом кандидата наук ДК № 029367 від 08.06.2005 р.

Рішенням Атестаційної колегії від 22.12.2006 року, протокол №5/52-Д, присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки і менеджменту (атестат доцента 12ДЦ №016081).

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:

економіка сільського господарства, агробізнес, продовольча безпека, підприємництво та торгівля.

ДОСВІД РОБОТИ:

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 24 роки. В університеті працює з 1999 року.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Економічна теорія, фінанси, статистика, основи бізнесу, бізнес-комунікації, підприємництво, бухгалтерський облік.

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:

Автор та співавтор біля 70 наукових та навчально-методичних праць.

Основні публікації:

1.     Шевченко О.С., Мех Л.М. Стан та напрямки реформування пенсійної системи України // Вісник Черкаського університету. Серія: економічні науки. – №3. – 2018. – С. 106-112.

2.     Мех Л.М., Мєшко О.І. Іноземний капітал в банківській системі Республіки Білорусь // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія «Економічні науки» / М-во освіти і науки України, Черкас. держ. техн. ун-т. – Вип. 43, ч. ІІ. – Черкаси: ЧДТУ, 2016. – С. 59-97.

3.     Мех Л.М., Шевченко О.С. Недержавні пенсійні фонди: їх стан та вплив на економіку України – Наукові записки Національного університету “Острозька академія”. Серія “ Економіка”.  - Випуск 19. Острог, 2012. – С. 281-284.

4.     Мех Л.М., Шевченко О.С. Розуміння предмету політичної економії сучасними українськими та російськими економістами // Вісник Чернігівського державного технологічного університету (серія економічні науки). – 2011. – № 4 (53). – С. 70-76.

5.     Мех Л.М., Шевченко О.С. Науковий потенціал Чернігівщини в умовах формування інноваційної економіки // Науковий вісник Чернігівського державного інституту економіки і управляння. Серія 1. Економіка. - Випуск 4 (012). – 2011. - Чернігів, 2011. – С. 85-90.

6.     Мех Л.М., Рублевська Л.Ю. Статистичне оцінювання засобів розміщування готельного господарства в Україні // Actual problems of practice and science and methods of their solution. Abstracts of ІV International Scientific and Practical Conference. Milan, Italy 2022. Pp. 178-180.

7.     Мех Л.М., Рублевська Л.Ю. Роль України в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки // The latest implementation of technologies in education. Abstracts of IV International Scientific and Practical Conference. Munich, Germany 2022. Pp. 89-93.

8.     Рублевська Л. Ю., Мех Л. М. GFSI як інтегральний показник оцінки продовольчої безпеки // Крок у науку: дослідження у галузі природничо-математичних дисциплін та методик їх навчання : Збірник тез доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю студентів, аспірантів і молодих учених (1 грудня 2022 р., м. Чернігів). Чернігів : НУЧК імені Т. Г. Шевченка, 2022. С. 78-79 с.

Підвищення кваліфікації та стажування:

Чернігівський національний технологічний університет, кафедра теоретичної та прикладної економіки  (09.01.2017-09.02.2017). Свідоцтво про стажування 2С 05460798/000034-17 від 09 лютого 2017р.

Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра економіки, обліку і оподаткування (03.10.2022-04.11.2022)(обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС). Тема підвищення кваліфікації: «Сучасні методики навчання базових і прикладних економічних дисциплін». Свідоцтво про підвищення кваліфікації 2С 05460798/000181-22 від 04 листопада 2022 р. 

Член журі Всеукраїнського турніру юних економістів.

Член журі ІІ-ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Національного центру «Мала академія наук України»

Член журі ІІІ та ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з основ економіки;

Членкиня:

– громадської організації «Прогресильні» – об’єднання освітян, громадських діячів та студентів, які прагнуть якісних змін освіти;

громадської організації «Міжнародна фундація науковців та освітян» IESF.


Plutok O V

Плуток Олена Вікторівна / Olena Plutok

 

Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of Pedagogicalsciences, аssociate рrofessor, of the Department of Economics and Management.

e-mail: eplutok@gmail.com

ORCID:0000-0002-3063-4667

Google Scholar

 

 

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка (1978 р.), спеціальність загальнотехнічні дисципліни і фізика, кваліфікація спеціаліста – учитель трудового навчання і фізики та звання вчителя середньої школи (диплом ГІІ № 081576 від 30.06.1978 р.).

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Підготовка майбутнього вчителя трудового навчання до проектно-художньої творчості учнів основної школи» зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» (2010 р.). Захист у спеціалізований вченій раді Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Диплом кандидата наук ДК № 066971 від 23.02.2011 р.

Рішенням Атестаційної колегії від 17.05.2012 року, протокол №4/02-Д, присвоєно вчене звання доцента кафедри загальнотехнічних дисциплін та креслення (атестат доцента 12ДЦ №031572).

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:

підготовка майбутнього вчителя, підготовка майбутніх фахівців харчових технологій, технологічна компетентність педагога.

ДОСВІД РОБОТИ:

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 36 років. В університеті працює з 1980 року.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Загальнотехнічні дисципліни, вища математика, технології харчових виробництв, технологія продукції ресторанного господарства.

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:

Автор та співавтор біля 35 наукових та навчально-методичних праць.

Основні публікації:

1. Відбір та структурування змісту підготовки майбутнього вчителя трудового навчання до проектно- художньої творчості учнів основної школи Педагогічна майстерність як система професійних і мистецьких компетентностей: зб матеріалів VI мистецько педагогічних читань пам’яті професора О П Рудницької - Чернівці: Зелена Буковина. 2010. –348с. с.260-262.

2. Сутність та структура готовності майбутнього вчителя трудового навчання до проектно-художньої творчості учнів основної школи 326-330 Збірник наукових праць Педагогічні науки. Випуск LVІІ. Херсон. 2011.

3. Особливості технологічної компетентності педагога 132-137 Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевчанка Випуск 6(162) Серія: ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ Чернігів 2020

4. Проектно-художня творчість як інтеграція мистецтва і технічної творчості 62-73Мистецька освіта: зміст, технології, менеджмент // 36. наук, праць. –Випуск 3. - К., 2008. - 325 с.

5. Історичний досвід підготовки майбутнього вчителя трудового навчання до проектно-художньої творчості учнів 251-256Педагогіка і психологія професійної освіти // Науково-методичний журнал. - 2008. -№ 5 .-271 с.

6. Зміст і структура проектно-художньої творчості майбутніх педагогів. С. 102-107 Професійно-художня освіта України: 36. наук, праць / Редкол.: І.А. Зязюн (голова), В.О. Радкевич, Н.М.Чепурна (заступники голови)

7. Суть та значення проектно-художньої творчості в трудовому навчанні учнів для розвитку їх творчих здібностей Педагогічні інновації: ідеї, реалії, перспективи. Випуск 9: Збірник наукових праць /Ред. кол. Н.Ф.Федорова (відповідальний редактор) та інші. -К.: Інститут Реклами, 2005, - 131 с.

8. Методичні рекомендації до спецкурсу «основи проектно-художньої творчості учнів основної школи» [для студ. технологічних факультетів] / О.В.Плуток– Чернігів : ЧДПУ, 2009. – с.48

9. Методичні рекомендації до практичних занять з курсу «харчові технології» Методичні рекомендації [для студ. Технологічних факультетів] / О.В.Плуток– Чернігів : ЧДПУ, 2012. – с.54

10. Вступ до технології виробництва продукції громадського харчування. навчально-методичний посібник [для студ. технологічних факультетів] / О.В.Плуток– Чернігів :

11. Особливості технологічної компетентності педагога професійного навчання технологічного профілю. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Вип. 6(162).- Чернігів: НУЧК імені Т. Г .Шевченка, 2020. С. 132-137

12. Педагогічні умови формування технологічної компетентності педагога професійного навчання. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.  Г. Шевченка, випуск 12 (168), Чернігів 2021 С. 132-137.

13. Зміст та структура технологічної компетентності педагога професійного навчання у матеріалах у всеукраїнського науково-методичного семінару «підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій». Глухів: Глухівський НПУ ім. .Довженка 2021.

14. Сучасні методологічні підходи до професійної підготовки майбутніх фахівців харчових технологій. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Вип. 22(178).- Чернігів: НУЧК імені Т. Г .Шевченка, 2023. С. 112-117.

Підвищення кваліфікації та стажування:Національний університет харчових технологій, інститут післядипломної освіти за програмою «Загальна технологія харчових виробництв» (16.05.2009-30.05.2009). Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПК 555717/ від 30 травня 2009р.

Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки та психології (16.05.2019-16.06.2019).


Plutok O V

Газука Тетяна Анатоліївна / Tetyana Hazuka

 

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of Pedagogical sciences, аssociate рrofessor of the Department of Economics and Management.

e-mail:

ORCID: 0000-0002-1783-1869

Google Scholar

 

 

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка Спеціальність: Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика і математика. Диплом ЕН №13483804 виданий 26 червня 2000 року.

Свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації: Кухар 3 розряду (Свідоцтво ЯЯ 000144 від 21.10.2015 р., Видане Щорським ВПУЛГ).

Аспірантура: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. (м. Київ)

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Підготовка майбутнього вчителя трудового навчання до проектної діяльності в процесі вивчення спецдисциплін» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Диплом кандидата наук ДК№060110 від 26 травня 2010 року.

Атестат доцента: (12ДЦ № 032862 від 26 жовтня 2012 року, протокол № 6/02 Д)

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:

педагогіка, професійна освіта, харчові технології, ресторанний бізнес.

ДОСВІД РОБОТИ:

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах майстра виробничого навчання, викладача, старшого викладача, доцента складає 22 роки. В університеті працює з 2000 року.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Теоретичні основи харчових виробництв. Процеси та апарати харчових виробництв. Товарознавство харчових продуктів. Організація послуг харчування. Методи контролю харчових виробництв. Інноваційні технології в закладах ресторанного господарства.

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:

Автор та співавтор біля 32 наукових та навчально-методичних праць.

Основні публікації:

1. Товарознавство харчових продуктів. Навчально-методичні рекомендації [для студ. технологічних факультетів]/Т.А. Газука, Т.А. Хоруженко, Н.А. Борисенко – Чернігів: ЧНПУ, 2011. – 88 с.

2. Навчально-методичні рекомендації до курсу «Товарознавство» [для студ. технологічних факультетів спеціальності «Професійна освіта»]/Т.А. Газука, – Чернігів: ЧНПУ, 2013. – 56 с.

3. Особливості курсового проектування студентів на прикладі дисципліни «Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства» Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка. Серія: Педагогічні науки, 2019. Вип. 4(160). С.139 – 143.

4. Газука Т.А., Плуток О.В. Педагогічні умови формування технологічної компетентності педагога професійного навчання Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка Серія: Педагогічні науки: Збірник. Чернігів: НУЧК, 2021. Випуск 12(168). С.184 – 189.

5. Газука Т.А., Плуток О. В. Зміст та структура технологічної компетентності педагога професійного навчання //Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій: V Всеукраїнський науково-методичний семінар (5 листопада 2021 р.) / Глухівський НПУ ім. О.Довженка. Глухів, 2021. – С. 69-71.

6. Газука Т.А., Руда К.А. Формування творчої компетентності педагога професійного навчання засобами проєктної діяльності //Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій: V Всеукраїнський науково-методичний семінар (5 листопада 2021 р.) / Глухівський НПУ ім. О.Довженка. Глухів, 2021. – С.71-73.

7. Газука Т.А. Використання імітаційно-моделювальних ситуацій у навчанні організації послуг харчування // «Технологічна і професійна освіта: проблеми і перспективи»: матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції / Глухівський НПУ імені О. Довженка. Глухів, 2022. С.276 – 279.

8. Газука Т.А. Застосування коучингу як освітньої технології у підготовці педагогів професійного навчання // «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій» : матеріали VІ Всеукраїнського науково-методичного семінару / Глухівський НПУ імені О. Довженка. Глухів, 2022. С.54 – 56.

9. Газука Т. А. Дуальний підхід у підготовці педагогів професійного навчання харчовим технологіям // Розвиток педагогічної майстерності майбутнього педагога в умовах освітніх трансформацій: матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції / Глухівський НПУ ім. О. Довженка. Глухів, 2023. С.76 - 78.

Підвищення кваліфікації та стажування:

З 10 лютого 2020р. до 10 червня 2020р на кафедрі технологічної та професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Свідоцтво про підвищення кваліфікації СПК №002686 (180 годин)


kondrashova

Кондрашова Марина Вікторівна / KondrashovaMaryna

 

 

Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of publicadministration (Ph.D.), аssistant рrofessor Department of Economics and Management.

e-mail:

ORCID: 0009-0003-0206-6185

Google Scholar

 

Детальніше...

Освіта: Національна Академія державної податкової служби України м.Ірпінь (2004 р.), спеціальність правознавство, кваліфікація спеціаліста (диплом з відзнакою КХ № 24305876).Класичний приватний Університет м.Запоріжжя, спеціальність державна служба, післядипломна освіта Державне управління, диплом серія АР 35386197 (2008 рік)

Аспірантура: Національна Академія при Президентові України м.Київ, галузь знань механізми державного управління ; наукова ступінь – кандидат наук з державного управління, диплом серія ДК 059537.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління на тему «Механізми здійснення державної інвестиційної політики в регіоні » зі спеціальності 25.00.02 «механізми державного управління» Захист у спеціалізований вченій раді Д 26.160.03 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України Диплом кандидата наук ДК N059437 від 1 липня 2010 року.

Рішенням Атестаційної колегії від 29.09.2015 року, протокол №4/02-Д, присвоєно вчене звання доцента кафедри управління муніципальним розвитком (атестат доцента 12ДЦ №043906).

 

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ: інвестиційна політика, антикорупційна політика, державне управління.

ДОСВІД РОБОТИ:

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 14 роки. В університеті працює з 2010 року.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Менеджмент організацій, правові основи бізнесу, державна антикорупційна політика.

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:

Автор та співавтор біля 40 наукових та навчально-методичних праць.

Основні публікації:

  1. Кондрашова М.В. Теоретичні основи формування державної інвестиційної політики на рівні регіону. Держава та регіони. Серія: Державне управління. № 2. 2008. С. 118 -121.
  2. Прояви корупції в системі освіти: запобігання та протидія : навч.-мет. посіб. – 2-ге вид., перероб. та доп. / К.А. Бабенко, Н.Г. Діденко, М.В. Кондрашова, С.Ж. Лазаренко, О.Г. Хрімлі, Н.I. Яковець. – К. : «МП Леся», 2016. – 236 с.
  3. Кондрашова М.В. Державне регулювання інвестиційного ринку в Україні. Теорія та практика державного управління. № 1. 2009. С. 345-352.
  4. Кондрашова М.В. Оцінка інфраструктурного аспекту інвестиційної привабливості регіону. Держава та регіони. Серія: Державне управління. № 13. 2012. С. 90-92.
  5. Кондрашова М.В. Мінімізація інвестиційних ризиків як умова забезпечення фінансової стійкості регіонів. Державне управління: удосконалення та розвиток. № 5. 2012. URL: http://www.dy.nayka.com.ua/?=1&z=415.
  6. Кондрашова М.В. Основа формування регіональної інвестиційної політики і оперативного управління інвестиціями. Економіка та держава. № 10. 2008. С 77-79.
  7. Кондрашова М.В. Формування соціальних і економічних інституцій в умовах ринкової економічної системи. Економіка та держава. № 6. 2012. С 108-110.
  8. Кондрашова М.В. Формування ринкової інфраструктури та недержавних центрів інвестиційної активності в державі. Інвестиції: практика та досвід. № 12. С 97-100.
  9. Кондрашова М.В. Слабкість інвестиційного середовища в Україні в умовах глобалізації. Інвестиції: практика та досвід. № 11. 2012. С. 85-87.

Pshenichna T M

Пшенична Тетяна Миколаївна / Tetiana Pshenychna

 

Кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of economicsciences (Ph.D.), аssociate рrofessor of the Department of Economics and Management.

e-mail: pshenychnatn@gmail.com

ORCID: 0000-0001-7701-2139

‪‪Google Scholar

WoS Researcher ID: H-4451-2014

Scopus Author ID: 57243271900

 

Детальніше...

Освіта: В період з 1999 по 2005 рр. здобула дві вищі освіти в Чернігівському державному інституту економіки і управління:

Спеціальність: Маркетинг (диплом спеціаліста з відзнакою).

Спеціальність: Якість, стандартизація і сертифікація (диплом спеціаліста з відзнакою).

Аспірантура: ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» на кафедрі маркетингу. Захист кандидатської дисертації на тему: «Маркетингове забезпечення якості товарів в умовах СОТ» (2014 рік) в спеціалізованій вченій раді Д 26.006.03 ДВНЗ «КНЕУ ім. В.Гетьмана» за спеціальністю 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності).

 

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:

Маркетинг, маркетингове забезпечення якості.

 

ДОСВІД РОБОТИ:

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 13 років. Практичний досвід роботи в сфері маркетингу 4 роки.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Менеджмент і маркетинг, Маркетинг, Менеджмент, Основи бізнесу.

 

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:

Автор та співавтор біля 50 наукових та навчально-методичних праць.

Основні публікації:

  1. Маркетингове забезпечення формування кластерів у молочній галузі / Т.М. Пшенична// Науковий журнал «Економічний часопис-ХХІ». (Scopus, Нідерланди; Index Copernicus, Польща; Ulrich’s Periodicals Directory, Велика Британія, США; EBSCOhost, США; Central and Eastern European Online Library (C.E.E.O.L.), Німеччина; GESISKnowledgeBaseSocialSciences, Німеччина) – Київ, – №7-8(2) – 2013. – С. 36-39
  2. Формування системи управління якістю вищих навчальних закладів в умовах конкуренції на ринку освітніх послуг України / В.В. Жидок, Т.М. Пшенична // Науковий вісник Полісся (Web of Science, Index Copernicus та ін.) Чернігів, 2016. – № 4. – С.124-131
  3. Нейромаркетинг: мистецтво продажів на основі психології / Т.М. Пшенична //Маркетинг майбутнього: виклики та реалії: Матеріали І міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 25 жовтня 2017 р.) / Навчально-науковий інститут менеджменту та підприємництва ДУТ. – Київ: Державний університет телекомунікацій, 2017. – С.323-324
  4. Маркетингове управління якістю продукції як складова соціально-етичного маркетингу / Ю.В. Кирилюк, Т.М. Пшенична // Стратегічні напрямки і пріоритети трансформаційного поступу України: монографія ННІ бізнесу, природокористування і туризму/ за заг. ред. М.М. Забаштанського – Чернігів – ЧНТУ, 2019 р. – С. 248-278. (1д.а.). ISBN 978-617-7571-57-4.
  5. Соціально-етичний маркетинг в менеджменті підприємств / Т.М. Пшенична, Ю.В. Кирилюк // Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців, аспірантів і здобувачів вищої освіти, м. Рівне, 10 травня 2019 року. Рівне: НУВГП, 2019, 427 с. – С.167-169.
  6. Проблеми оптимальності у співвідношення між прямими та непрямими податками в Україні / Т.М. Пшенична, Ю.В. Кирилюк // Інноваційні технології бізнесу, природокористування і туризму [Електронне видання] : збірник тез І Міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернігів, 9 квітня 2020 р.) / Чернігів. нац. технол. ун-т. – Чернігів : ЧНТУ, 2020. 278 с. С.33-36.
  7. Соціально-економічні аспекти динаміки і структури податкових надходжень в зведеному бюджеті України / Ю.В. Кирилюк, Т.М. Пшенична // Реалізація економічного потенціалу України: теоретичні та практичні аспекти: монографія за заг. ред. М.М. Забаштанського – Чернігів: ЧНТУ, 2020 – 464 с. ISBN 978-617-7571-88-8. С.56-78.

Підвищення кваліфікації та стажування:

Academic society of Michal Baludansky and University of Security Management in Kosice, Словацька Республіка – Польща, (19-23 квітня 2016 року). Сертифікат №2016-2/58.

Certificate International internship in the field of “International hotel and tourism business” (18.07.202330.08.2023), Varna, Republic of Bulgaria. Обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС (№ В 00 10/30.08.2023).


Konyok M M

Коньок Микола Миколайович / Konok Mykola

 

Старший лаборант.

 

 

 

 

 

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, 2008 р., спеціальність: «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: магістр педагогічної освіти, викладач трудового навчання.

Аспірантура за спеціальністю: 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти. Тема дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук: «Реалізація міжпредметних зав’язків у процесі фахової підготовки майбутніх учителів технологій».

1. Економічна теорія

2. Фінанси

3. Статистика

4. Основи економічної теорії

5. Основи бізнесу

6. Правові основи бізнесу

7. Менеджмент

8. Маркетинг засобів хімізації у рослинництві

9. Вступ до спеціальності

10. Підприємництво в аграрних формуваннях (агробізнес)

11. Економіка, організація та планування підприємницької діяльності

12. Математичні методи в психології

13. Бухгалтерський облік

14. Фінансова математика

15. Основи бізнес комунікацій

16. Вступ до актуарної математики

17. Економіка громадського здоров’я

18. Облік і аудит господарської діяльності

19. Бізнес-комунікації

20. Екологічна відповідальність бізнесу

21. Фінансова економіка

22. Менеджмент і маркетинг

23. Технологія продукції ресторанного господарства

24. Технологія виробництва продукції ресторанного господарства

25. Вища математика

26. Технологія зберігання і переробки продукції рослинництва

27. Дієтичне та оздоровче харчування

28. Технологічне обладнання харчової галузі

29. Інновації в ресторанному господарстві

30. Овочівництво

31. Технологія у харчовій галузі

32. Організація послуг харчування

33. Технологія продуктів функціонального призначення

34. Товарознавство харчових продуктів

35. Процеси та апарати харчових виробництв

36. Методи контролю харчових виробництв

37. Менеджмент та маркетинг у харчових технологіях

38. Економіка і управління харчових виробництв

 

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

T.H. Shevchenko
National University
«Chernihiv Colehium»

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони:

Приймальна комісія (0462) 941-081

(073) 104 82 73
(096) 506 28 20

Приймальня ректора (0462) 941-170

Загальний відділ (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG TG