Студенти екологи та географи: online зустріч з науковцями Української антарктичної станції «Академік Вернадський»

На минулому тижні студенти ОП Екологія, Середня освіта (Географія) та Науки про Землю природничо-математичного факультету, викладачі кафедри екології, географії та природокористування Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, та школярі Понорницької та Коропської громад були учасниками online зустрічі «Антарктида – це континент несподіванок», яка була організована Мезинським національним природним парком.

Онлайн-зустріч провели вчені-полярники, учасники 28-ої української антарктичної експедиції: Тарас Перетятко, біолог, доцент кафедри мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка та Олександр Полудень, синоптик І категорії Українського гідрометеорологічного центру.

Півтори години на зв’язку з науковцями Української антарктичної станції «Академік Вернадський», яка знаходяться на острові Галіндез, дозволили розкрити особливості наукових досліджень українських полярників, показали особливості досліджень, побутового життя на станції. Характеризуючи природу Антарктиди були показані кінофрагменти про пінгвінів, горбатих китів, морських слонів, тюленів, косаток, морських леопардів та ряд інших тварин.

Підсумком зустрічі стали акценти важливості наукових досліджень і вивчення природи Антарктиди, процесів, які там відбуваються, а також презентовано ряд фактів про цей континент, а саме:

- в Антарктиді немає жодного дерева та кущика, є лише два види квіткових рослин, але багато видів мохів та лишайників;

- пінгвіни, зазвичай, створюють пару один раз на все життя, а гнізда будують з камінців;

- візерунок на хвості китів, можна порівняти з відбитком пальця людини, він є індивідуальним у кожного кита;

- морський леопард – це чи не найголовніший хижак у холодних водах Антарктиди, йому немає рівних, а ось на суші він, майже, зовсім безпомічний;

- коли в Україні починається весна, в Антарктиді – осінь;

- взимку на станції «Академік Вернадський» висота снігового покриву найвища і становить до 3,5 м, а на висоті 21 км над островом Галіндез температура складає -50 °C.

Від імені учасників зустрічі, дякуємо науковцям 28-ї експедиції, біологу Тарасу Перетятку та метеорологу Олександру Полудню, за можливість «опинитися» на українській дослідницькій станції «Академік Вернадський».