Природні ресурси прикордонних територій в умовах зміни клімату

Природні ресурси прикордонних територій в умовах зміни клімату

27–29 вересня 2023 р. у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбулася VII Міжнародна наукова конференція «Природні ресурси прикордонних територій в умовах зміни клімату» – NARBAC-2023 (“NaturalResourcesofBorderAreasunderaChangingClimate”) [https://drive.google.com/file/d/1kfkrEzF3fj2TWK1BBSPAvlKQJsU_BvP7/view?usp=sharing]. Співорганізаторами NARBAC-2023 були Поморський університет в Слупську, Національний природний парк «Мезинський» та Чернігівська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги. У конференції взяв участь 91 учасник з 4 країн Європи, 38 університетів та наукових установ, а також екологічних й громадські організації.

Науковці обговорили питання, пов’язані зі станом та використанням природних ресурсів наземних та водних екосистем прикордонних територій в умовах зміни клімату. Висвітлені результати дослідження реакцій організмів на стрес-фактори, пов’язані з забрудненням довкілля, що посилюють кліматичні зміни. Особлива увага приділена ролі природно-заповідних територій.

Пленарне засідання відбулося онлайн, секційні – на навчально-науковій станції університету та офісі Мезинського національного природного парку. Доповіді оголошувалися українською, польською та англійською мовами. Тези доповідей та інші конференційні матеріали представлені у збірці [https://drive.google.com/file/d/1gVTDqpd2beNLlXAhI4OtgI5TEQMFMWJV/view?usp=sharing].

ClimHO6Mezyn6NARBAC7aPLEN ZAG