Відділ – голонасінні (Pinophyta)
Клас – хвойні (Pinopsida)
Порядок – соснові (Pinales)
Родина – соснові (Pinaceae)
Вид – Модрина європейська (Larix decidua Mill.)

Природний ареал Гірські райони Центральної й Західної Європи (Карпати, Альпи).

Наукова цінність Єдине листопадне, хвойне дерево, яке росте на висоті 1000 – 2500 м над рівнем моря.

Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево висотою 30 – 50 м, діаметр стовбура 1 м. Кора у дорослого дерева бура, розтріскана, а у молодого сіра, бурувато-жовтувата.
Хвоя світло-зелена з часом темнішає.
Шишки світло-коричневі, укриті м’якими волосками довжиною 2 – 4 см. Видовжено-яйцеподібні, вони можуть залишатися на дереві декілька років. Насіння дрібне, з коричневим крилом.
Однодомна рослина. Чоловічі шишки пилкують одночасно з розпусканням хвої, протягом 5 - 10 днів у травні. Насіння дозріває у вересні.
Тривалість життя – до 500 (600) років.
Вид витримує задимленість і загазованість повітря.

Екологічні особливості Середньовибагливий до вологи. Світлолюбний. Ґрунти суглинисті, кислі або слабо-кислі, багаті на вапно, не витримує заболочення, погано зростає на бідних піщаних. Морозостійкий (до - 30 С0).

Декоративність Висока (ажурна крона, колір хвої восени, чисельні дрібні шишки, великі розміри).

Рекомендації для насадження Для створення легких прозорих груп, напівтінистих алей (обмеженого використання – на територіях медичних закладів, підприємств, пришкільних, дошкільних та вищих навчальних закладів, у наукових колекціях), (загального використання - парках, скверах, бульварах) та (спеціального призначення – на територіях кладовищ, асортимент фірм) у солітерах та композиціях. Форма 'Плакуча'.
Розмножується насінням.

Для підготовки використано літературу:
Потоцька С.О. Ілюстрований атлас-довідник голонасінних міста Чернігова (видовий склад, еколого-біологічні особливості, рекомендації до культивування) – Чернігів, Золоті ворота: 2009. – 70 с.; кольор. обкл.