Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – бобоцвіті (Fabales)
Родина – гіркокаштанові (Hippocastanaceae)
Вид – Гіркокаштан звичайний (Aesculus hippocasranum L.)

Природний ареал Європа (Балканський півострів), Азія (Гімалаї, Індія, Китай, Японія), Північна Америка.

Наукова цінність Балканський вузькоареальний вид, який широко впроваджений у культуру озеленення з XIX ст.

Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево висотою 20 – 30 м з низько опущеною, густою, яйцеподібною кроною. Кора стовбура сіро-коричнева, у старшому віці відокремлюється пластинами. Гілки крони темно-коричневі, грубі. Бруньки великі, смолисті, довжиною до 2,0 – 2,5 см. Коренева система потужна з стрижневим і сильно витягнутими боковими коріннями. Пагони темно-сірі, голі, грубі. Бруньки великі, довжиною до 2-2,5 см, смолисті. Листки пальчато-складні, на довгому й міцному рахісі, зазвичай, розміщено 7 сидячих широкооберненоланцетних листочків. Листочки темно-зелені з поступово звуженою основою, ледь зморшкуваті по жилках. Квітки двостатеві, білі, на пелюстках віночка плями: спочатку жовті, потім помаранчеві і, врешті-решт, карміново-червоні. Зі зміною кольору змінюється і їх запах, такий собі сукупний сигнал для запилювачів квіток. Помаранчевий колір означає, що нектару в квітці обмаль, а червоний – нектар у ній відсутній. Квітки зібрані в прямостоячі волоті, довжиною 25 – 30 см. Цвітуть у травні після розпускання листків. Плоди – коробочки малонасінні, кулясті (4 – 6 см), з короткими шипами, при дозріванні розкриваються стулками, в середині 1 – 3 насінини. Насінини - ″каштани″ приплюснуті, темно-коричневі, блискучі, дозрівають і опадають у вересні.

Екологічні особливості Світлолюбний, дуже тіньовитривалий, теплолюбний, холодостійкий, відносно морозостійкий, вітростійкий, вибагливий до родючості і вологості ґрунту, не газостійкий.

Декоративність Середня (під час квітування, форма та колір листкової пластинки), в Україні вид пошкоджується каштановою мінуючою міллю (Cameraria ohridella).

Рекомендації для насадження В Україні культивують повсюдно, широко використовується в озелененні, має ефектні декоративні форми. Лікарська, вітамінна, має дубильні властивості. Розмножується насінням і відсадками.

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.