Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – березоцвіті (Betulales)
Родина – березові (Betulaceae)
Вид – Береза повисла, б. бородавчаста (Betula pendula Roth.)

Природний ареал Помірна частина Європи, Передкавказзя, Казахстан, Монголія.
Наукова цінність Одна з лісоутворювальних порід Полісся й лісостепу; дерево 10-20 м заввишки з гладенькою білою корою. Лікарська, дубильна, ефіроолійна рослина, цукронос.

Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево заввишки 10-20 м, до 60–70 см у діаметрі. Кора біла, гладка, в зрілому віці при основі стовбура тріщинувата, темно-сіра або чорна. Крона ажурна, яйцеподібна, гілки плакучі. Коренева система розгалужена в глибину і в боки. Розвинені вертикальні відгалуження від горизонтальних коренів. Пагони блискучі, червонувато-бурі, густо бородавчасті. У дорослих дерев звисають пагони дуже тонкі, з меншим числом бородавок. Бруньки яйцевидно-конічні, 4-5 мм довжиною, клейкі, з щільно притиснутими лусочкам, місцями покриті восковими плівками. Листки яйцеподібні або ромбічні, 5-7 см довжиною, 3-5 см шириною, гладкі, клейкі, верхівка загострена, черешки голі. Квітки до 3 см довжиною, одностатеві, чоловічі і жіночі сережки циліндричні. Плоди світло-коричневі, крилаті горішки, плоскі, еліптичні, однонасінні, зібрані в супліддя – сережки. Дозрівають у липні, плодоносить із 6 років.

Екологічні особливості Світлолюбна, не переносить затінення, морозостійка, холодостійка, не вибаглива до ґрунтів, швидкоросла, газостійка. Термін життя 80–100 років.

Декоративність Висока (ажурна форма крони, листкова пластинка, колір кори, плоди), в Північній Америці – інвазійний вид.

Рекомендації для насадження Вирисовується для групових, солітерних посадок, для створення ландшафтних композицій. Форми: 'Dalecarlica', 'Laciniata', 'Purpurea', 'Trost’s Dwarf', 'Youngii', 'Gracilis' , 'Fastigiata', 'Tristis'.
Розмножується насінням.

Для підготовки використано літературу:
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.