Участь у ІV всеукраїнській науково-практичній конференції м. Ніжин

Участь у ІV всеукраїнській науково-практичній конференції м. Ніжин

9 квітня 2024 року кафедра мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка прийняла участь у ІV всеукраїнській науково-практичній конференції: «Сучасні виміри української регіоналістики»,  яка відбулась онлайн на платформі ZOOM на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за підтримки Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та Інституту енциклопедичних досліджень НАН України.

Основні тематичні напрями конференції:

І. Філософський, історико-джерелознавчий, соціо-політичний виміри української регіоналістики.

ІІ.  Культура України в площині етнорегіоналістики.

ІІІ. Краєзнавство мовно-літературне, музичне, театральне, фольклор.

ІV. Видатні постаті рідного краю: митці, науковці, педагоги.

На пленарному засіданні з доповіддю виступив:

Васюта Олег Павлович – заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор кафедри мистецьких дисциплін Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка. Тема: " Особливості музичного виконавства Чернігівщини кінця ХІХ – початку ХХ століття".

Також взяли участь в конференції та подали до друку статтю у фаховому виданні:

Дорошенко Тетяна Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри мистецьких дисциплін Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка. Тема: «Естетико-виховний потенціал творчості Петра Зуба».

Солдатенко Олександр Ігорович – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент  кафедри  мистецьких  дисциплін  Національного  університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Тема: «Інноваційні форми обробки народних пісень».

В обговоренні взяла активну участь Борщ Раїса Миколаївна

Заслужена артистка України, доцент  кафедри  мистецьких  дисциплін  Національного  університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.