Об’єднуємо однодумців у науковому колі

Об’єднуємо однодумців у науковому колі

18-19 квітня в онлайновому режимі на філологічному факультеті НУЧК відбулася вже традиційна Міжнародна науково-практична конференція «Полілог культур: освітній, філологічний, культурологічний аспекти», яка об’єднала науковців із України, Польщі, Чехії, Австрії, Японії.

Із привітальним словом виступили Носовець Наталія Михайлівна, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Стеченко Тетяна Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, декан філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Вацлав Чермак, директор Слов'янського інституту Академії наук Чеської Республіки, доктор філософії; Герчанівська Поліна Евальдівна, завідувач кафедри філософії та культурології Київського національного університету технологій та дизайну, доктор культурології, професор, експерт з акредитації освітніх програм НАЗЯВО.

Пленарне засідання зібрало понад 100 учасників: досвідчених науковців і студентство. Доповідачі говорили про актуальні проблеми в галузі освіти, філології, філософії, культурології в умовах сучасної війни та кризи гуманізму. Нікого не залишили байдужим блискучі доповіді Степаненка Миколи Івановича, доктора філологічних наук, професора кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України, про особливості становлення сучасного воєнного фольклору та лінгвокультурологійний аналіз сучасних паремій та Навальної Марини Іванівни, доктора філологічних наук, професора, в.о. завідувача кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України, про актуалізацію образливої лексики на позначення ворогів у мові українських сучасних масмедіа.

Разом із Тимошиком Миколою Степанович, доктором філологічних наук, професором кафедри журналістики і міжнародних відносин Київського університету культури говорили про культурні здобутки українців та втрачені можливості їх ствердження і презентував свою працю, присвячену віднайденому в США невідомого тексту І. Огієнка «Українська культура». Дослідник наголосив на важливості розбудови української ідентичності, плекання рідної мови. Надзвичайно глибокою була доповідь і Жили Світлани Олексіївни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри української мови і літератури Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, присвячена любовним маскам Пантелеймона Куліша за твором Віктора Домонтовича «Романи Куліша».

Також своїм досвідом поділилися й іноземні колеги. Про результати й особливості роботи міжнародного інтеграційного проекту «Школа Відкритого розуму» для академічного розвитку молоді детальніше розповів Лещак Олег Володимирович, доктор філологічних наук, професор Університету імені Яна Кохановського (м. Кельце, Польща). Джулія Суліс, доктор філософії, постдокторант кафедри вивчення англійської мови Грацького університету (м. Грац, Австрія) наголосила на важливості благополуччя вчителів-мовників та із якими викликами і складнощами їм доводиться боротися. Александер Кіппен Кейтс почесний професор факультету регіональних наук Університету Тотторі (м. Тотторі, Японія), підготував цікаву доповідь про глобальне значення англійської мови для суспільства.

Після пленарного засідання учасники і гості конференції продовжили обговорення у тематичних 5 секціях, де учені мали можливість поділитися своїми дослідницькими здобутками, новими ідеями, поспілкуватися з колегами, а студенти отримали нові знання та безцінний досвід.

Автор тексту – Олеся Гордієнко