Науково-практичний семінар з теми «Впровадження елементів STEAM-освіти у початковій школі в умовах НУШ»

17 квітня 2024 р.в межах діяльності STEAM-лабораторії на базі ЗЗСО І-ІІІ ст№35 м. Чернігова (директор Іваницька Н.) відбувся науково-практичний семінар «Впровадження елементів STEAM-освіти у початковій школі в умовах НУШ». Були запрошені викладачі та студенти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв НУЧК імені Т.Г.Шевченка, завідувач (Ричкова О.) і методист (Павенко В.) ЗДО№75 м.Чернігова. Педагоги школи ознайомили присутніх з досвідом впровадження STEAM-освіти в різних напрямах початкової школи:

«Створення учнями STEAM-проєктів на основі використання роботизованих пристроїв» (вчитель інформатики Дмитро Ткаченко)

«Впровадження елементів STEAM-освіти відповідно до нозологій учнів з ООП» (асистент вчителя Яна Кетола)

«Використання електронних освітніх ресурсів при викладанні інтегрованого курсу «Я досліджую світ» як складової учнівських досліджень» (вчитель початкових класів Оксана Федорченко)

«Використання STEAM-технологій під час гурткової роботи у початковій школі в умовах НУШ” (вчитель початкових класів Христина Шагурова)

«Організація дослідницької діяльності учнів з ООП на основі електронних освітніх ресурсів» (асистент вчителя Наталія Гривко)

«Секція «Геологікс» - сучасний напрямок STEAM-освіти під час літніх активностей учнів початкових класів” (вчитель географії Олена Хоменко)

«Використання вчителями GooglClassroom для забезпечення наступності в організації STEAM-освіти учнів загальноосвітньої школи” (вчитель української мови і літератури Юлія Полегка)

Цікавою і захоплюючою була екскурсія по навчальному закладу. Інноваційні осередки школи – сучасна бібліотека, ресурсна кімната, шкільне кафе, кабінети робототехніки – заряджають на позитив, розвиток.

По завершенню заходу під час рефлексії, в якій взяли участь доцент, керівник STEAM лабораторії Богдан Т., доцент Притулик Н., доцент, заст.декана з наукової роботи Стрілецька Н., доцент Коновальчук М., професор, завідувачка кафедри мистецьких дисциплін Скорик Т., було обговорено напрями подальшої співпраці з ЗЗСО І-ІІІ ст. №35 в межах діяльності STEAM-лабораторії (керівник Богдан Т.)

Факультет дошкільної початкової освіти і мистецтв висловлює щиру подяку адміністрації школи (директор к.пед.н. Іваницька Н., заст директора – Івницька О., вчитель початкових класів вищої категорії, «вчитель-методист» , Повх С., вчитель історії вищої категорії, «старший учитель») та педагогам (Ткаченко Д., Кетола Я. Федорченко О., Шагурова Х., Гривко Н., Хоменко О., Полегка Ю) за змістовні і ціннісно важливі презентації власного досвіду, які захопили натхненністю, відданістю своїй справі, інноваційністю.