ЛІСІВНИКИ РОЗКРИВАЛИ ТАЄМНИЦІ ПРОФЕСІЇ СТУДЕНТАМ БІОЛОГАМ І ЕКОЛОГАМ НУЧК ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

У рамках відзначення Всесвітнього дня екології доц.кафедри біології Світлана ПОТОЦЬКА 2 листопада 2023 р. для студентів спеціальностей Біологія та Екологія організувала зустріч з працівниками ДП «Чернігівське лісове господарство».

Про структуру, діяльність і особливості роботи підприємства розповів головний лісничий Денис ЗЕМЛЯНКО.

Під час зустрічі було зазначено, що сьогодні загальна площа земель лісогосподарського призначення становить 102344 га, до них входять 19 підрозділів та 17 лісництв.

Студенти природничо-математичного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка, дізналися, що переважаючою лісовою породою на території Чернігівщини є сосна звичайна, а ближче до Ніжина ( лісостепова частина області) її змінює дуб черешчатий та береза бородавчаста.

Цікавим відкриттям для студентів стала і система безпеки лісу — "фотопастка", яка записує та передає всю важливу інформацію про стан лісового господарства на певній території.

У сучасних умовах також важливо згадати, що ліс також страждає від різних шкідників та хвороб.

Так, сосновий шовкопряд, верхівковий короїд і рудий сосновий пильщик завдали великої школи лісовим хвойним насадженням області, але навіть для таких проблем є рішення - задля боротьби із короїдом на території лісових господарств був розповсюджений мурахожук, що частково призвело до зменшення популяції шкідника біологічним методом.

Обговорювали під час зустрічі і питання відновлення деревного складу, зокрема щороку лісівники власноруч проводять збір насіння, задля подальшого вирощування та висаджування молодняку дерев.

Студентам природничникам під час зустрічі наголошувалося питання потреби в фахівцях для лісового господарства, зокрема в екологах і біологах. Наші студенти мають під час навчання в нашому університету такі освітні компоненти (предмети) як "Лісознавство","Екологічне лісознавство", "Заповідне паркознавство", "Заповідна справа", "Біорізноманіття", а це фактично певні кроки для вибору майбутньої професії, адже випускники екологи та біологи вже працюють на підприємствах лісової галузі.

Дякуємо лісівникам за теплу зустріч та надану корисну інформацію.

viber 2023 11 05 09 27 29 429viber 2023 11 05 09 28 27 207viber 2023 11 05 09 29 01 197viber 2023 11 05 09 34 05 511