ІV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МИСТЕЦТВО ТА ОСВІТА: НОВАЦІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ» НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ КОЛЕГІУМ» ІМЕНІ Т. Г. ШЕВЧЕНКА

25 квітня 2024 року в онлайн режимі на кафедрі мистецьких дисциплін, факультету дошкільної, початкової освіти НУЧК відбулася традиційна IV Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Мистецтво та освіта: новації і перспективи», яка залучила до співпраці 12 закладів вищої освіти України, Молдови та Польщі.

Із вітальним словом виступили: Шеремет Олег Семенович – Ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, доктор юридичних наук, профессор, Антоці Діана – доктор хабілітат педагогіки, доцент/конференціар, проректор з наукової діяльності Державного Педагогічного Університету імені Іона Крянге (Кишинів, Республіка Молдова), Мартинюк Тетяна Володимирівна доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Борінштейн Євген Руславович – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Південноукраїнського національного  педагогічного  університету імені К. Д. Ушинського, Тимошенко  Олексій Анатолійович – кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Шевчук Олександр Іванович – начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, Стрілець Світлана Іванівна – декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, доктор педагогічних наук, професор.

Конференція зібрала понад 100 учасників із різних куточків України, як досвідчених науковців так і молодих дослідників. Учасники доповідали про актуальні проблеми в галузі мистецтва, освіти, соціокультурної діяльності  в умовах становлення національної ідентичності, відродження української культури та тлі переживання загальносуспільної «культурної травми».

Велике враження на слухачів справили  доповіді відомих науковців та практиків, діячів соціокультурної сфери: Н.В. Кочубей, О.В.,Овчарук М.О. Нестерової, О.П. Васюти, О.А. Кавунник, Л.І. Циганюк, Л.В. Кожевнікової, Л.М. Воєвідко, О.І. Шевчука, В.П. Тименка, Н.В. Рапацької.

Після пленарного засідання учасники і гості конференції продовжили обговорення у 7 тематичних секціях, де науковці мали можливість поділитися своїми дослідницькими здобутками, новими ідеями, поспілкуватися з колегами, а здобувачі вищої освіти отримали нові знання та безцінний досвід.