Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів м. Херсон

6 квітня 2024 року кафедра мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т .Г. Шевченка взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів: «Зарубіжна та українська культура: питання теорії, історії, методики», яка відбулась онлайн на платформі ZOOM на базі Херсонського державного університету за підтримки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Київського національного  університету культури і мистецтв, ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», Центральноукраїнського  державного університету імені Володимира Винниченка, Маріупольського  державного університету.

Мета конференції: визначення ролі та впливу світової й української культури на сфери сучасного життя українців; обґрунтування інновацій культурологічної освіти в умовах російської агресії під час дистанційного навчання; модифікація культурних практик у реаліях сьогодення; стратегії збереження національної культурної спадщини в умовах війни; трансформація українського контенту у світовому медійному просторі; світові тенденції розвитку культурологічної науки.

Основні тематичні напрями конференції:
1. Історія світової та української культури.
2. Теорія культури.
3. Психологія мистецтва. Мистецька педагогіка.
4. Етнокультурологічні тенденції в Україні: історія та перспективи.
5. Культурна спадщина в умовах війни: збереження та відновлення.
6. Культурні практики в реаліях сьогодення.

В конференції взяли участь та подали до друку тези:

Солдатенко Олександр Ігорович – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент  кафедри  мистецьких  дисциплін  Національного  університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Тема: «Засвоєння основних музично-мистецьких цінностей учнями, які мають особливі освітні потреби».

Литвин Юлія Олександрівна - магістрантка І курсу, спеціальність: 025 Музичне мистецтво, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Тема: «Використання в процесі музичної освіти традицій та інновацій різних культур світу». Науковий керівник: Солдатенко Олександр Ігорович, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

В обговоренні взяли активну участь студентки 2 курсу спеціальності 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» Барсук Поліна та Смалюк Карина. Науковий керівник – доц. Солдатенко О.І.