ХV Міжнародна науково-практична конференція «Мовна освіта та виклики глобалізації»

ХV Міжнародна науково-практична конференція  «Мовна освіта та виклики глобалізації»

5-6 жовтня 2018 року в Національному університеті “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шевченка відбулася традиційна щорічна конференція, на яку зібралися філологи-науковці з трьох країн - України, Республіки Білорусь, Казахстану.

Цього разу темами для обговорення були різні аспекти проблеми глобалізації мовної освіти, а саме: лінгвістичні, культурологічні, психологічні, філософські, педагогічні, методичні та ін. Співорганізаторами вже п’ятнадцятої Міжнародної науково-практичної конференції стали шість провідних університетів України, Білорусії й Казахстану: Київський національний лінгвістичний університет, Брестський державний університет імені О.С. Пушкіна, Барановицький державний університет, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини та Актюбінський регіональний державний університет імені Кударбейгена Жубанова. Незважаючи на складну політичну ситуацію, взяти участь у науковому зібранні виявили бажання біля сотні доповідачів. Більшість науковців підготували ґрунтовні доповіді за результатами своїх багаторічних розвідок у царині означених проблем трьома робочими мовами конференції – українською, російською та англійською. Дослідження будуть опубліковані у фаховому виданні «Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка». Відповідальною за випуск є завідувач кафедри педагогіки та методики викладання іноземних мов, кандидат педагогічних наук, доцент С.Л. Бобир.

Згідно з програмою було проведено два пленарних і п’ять секційних засідань.

Робота секцій супроводжувалася жвавим обговоренням проблем, пов’язаних із впливом глобалізаційних процесів на мовну освіту, тенденцій її розвитку і трансформації, нагальних завдань професійного вдосконалення освітян та ін.

Під час пленарних засідань учасники мали змогу ознайомитися з методологічними засадами тримовної освіти в Казахстані. Зі своїми розробками на цю тему виступили науковці з Актюбінського регіонального державного університету імені К. Жубанова: доктор педагогічних наук, професор Курманова Бактігул Жакенівна та кандидат філологічних наук, доцент Унгарбаєва Гульмира Ібрагімівна.

Активними учасниками   конференції стали білоруські науковці. Біля 30 представників   із Мінська, Бреста, Барановичів, Вітебська й Гомеля взяли участь очно, заочно та дистанційно.

Залюбки поділилися своїми напрацюваннями з учасниками конференції й столичні гості: доктор педагогічних наук, професор Київського національного лінгвістичного університету Бориско Наталія Федорівна, доцент Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Пономарьова Віра Анатоліївна та ін. Участь у роботі конференції взяли вчені й інших вишів України – Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Університету імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та ін.

Після напруженої роботи учасники конференції із задоволенням оглянули історичні й архітектурні пам’ятки древнього міста над Десною, милуючись чудовими осінніми краєвидами Полісся. Сповнені враженнями, гості роз’їжджалися в очікуванні нових зустрічей у нашому університеті. Щирі слова подяки учасників конференції надихають її організаторів на нові проекти.

С.Л. Бобир, завідувач кафедри педагогіки та методики викладання іноземних мов