Для бажаючих отримати первинне офіцерське звання

Для бажаючих отримати первинне офіцерське звання

КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ
Сумського державного університету оголошує конкурсний набір на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу
в 2016 році

Підготовка офіцерів запасу здійснюється за військово-обліковими спеціальностями:

- бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів, озброєних комплексами тактичних ракет;

- бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;

- бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів самохідної артилерії;

- бойове застосування військових частин і підрозділів протитанкових керованих ракетних комплексів;

- бойове застосування військових частин і підрозділів артилерійської розвідки.

Термін навчання 2 роки.

Військова підготовка проводиться протягом одного навчального дня на тиждень або у строк від двох до шести тижнів поточного семестру (навчального року).

Навчання здійснюється за кошти фізичних та юридичних осіб.

Студенти, які здобули або мають вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, пройшли повний курс навчання з військової підготовки, склали випускний екзамен та Військову присягу на вірність українському народові атестуються до офіцерського складу з присвоєнням первинного офіцерського звання "молодший лейтенант запасу".

Вимоги до кандидатів на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу:

Військову підготовку за програмою офіцерів запасу можуть проходити громадяни України будь-якої статі, які мають або здобудуть освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра станом на липень 2018 року (студенти всіх форм навчання, випускники ВНЗ), придатні до військової служби за станом здоров’я та моральними і діловими якостями.

Зарахування студентів для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду.

Конкурсний відбір студентів включає:

- оцінку рівня успішності навчання студентів;

- професійно-психологічний відбір студентів;

- оцінку рівня засвоєння студентами програми допризовної підготовки;

- оцінку рівня фізичної підготовки студентів.

Детальна інформація про Правила прийому та Умови вступу:

Web-сайт: www.kvp.sumdu.edu.ua

Адреса: 40021, м. Суми, вул. Кондратєва, 165.

Телефон: (0542)62-83-15

ЗМІНИ В УМОВАХ ВСТУПУ 2016 РОКУ В ПОРІВНЯННІ З МИНУЛИМИ РОКАМИ:

1. Військову підготовку за програмою офіцерів запасу можуть проходити громадяни України, які мають або здобудуть освітній ступінь не нижче бакалавра станом на липень 2018 року (студенти всіх форм навчання, випускники ВНЗ);

2. Збільшено граничний вік для вступників – на військову підготовку можуть залучатися громадяни України, які мають освітній ступінь не нижче бакалавра, якщо їм на початок військової підготовки не виповнилося 40 років.

ВІЙСЬКОВЕ ЗВАННЯ ОФІЦЕРА ЗАПАСУ НАДАЄ МОЖЛИВОСТІ:

1. Реалізувати права громадян України на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для належного виконання військового обов'язку в запасі у мирний час, обов'язків військової служби у воєнний час та для майбутньої професійної діяльності.

2. Маючі цивільну спеціальність за ступенем не нижче "бакалавр" та первинне військове звання офіцера запасу, працевлаштуватись у майбутньому на умовах контракту на посадах офіцерського складу Збройних Сил України, структур Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби, Національної поліції та ін.

3. Громадяни, які отримають звання офіцера запасу звільняються від призову на строкову службу.

ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ НА КВПСУМДУ В 2016 РОЦІ:

1. Можливість вступу осіб жіночої статі на всі військово-облікові спеціальності без обмеження кількості.

2. Для громадян, які мають або здобувають освітній ступінь не нижче бакалавра та навчаються (проживають) за межами м.Суми плануються 14-ти денні поточні навчальні збори на базі КВПСумДУ в спортивно-оздоровчому центрі «Універ», який розташований у санаторно-оздоровчій зоні м.Суми.

Дані заходи плануються і погоджуються з керівниками ВНЗ і включають:

- організацію переїзду до місця проведення збору та в зворотному напрямку безкоштовно, за рахунок СумДУ;

- організацію щоденного переїзду до місця проведення занять та в зворотному напрямку безкоштовно, за рахунок СумДУ;

- безкоштовне проживання в обладнаних з усіма зручностями житлових опалювальних корпусах по 4-10 осіб в кімнатах;

- організоване 3-разове харчування в їдальні центру (за особистий рахунок 65 грн. за день прибування);

- організацію в позанавчальний час спортивно-розважальних та культурно-виховних заходів;

3. Крім того, всі громадяни, які навчаються на КВПСумДУ, мають можливість на пільгових умовах користуватись спортивними об’єктами та місцями відпочинку СумДУ (басейн, веслувальна база, човникова станція, пляж, лижна база зі спорядженням, лікувально-діагностичний центр медичного інституту СумДУ).

Щосеместра розкладом передбачено виконання слухачами кафедри вправ зі стрілецької зброї в тирі військової частини. На навчальному зборі програмою підготовки передбачається польовий вихід на начальний полігон, під час якого кожен студент кафедри буде виконувати залікові вогневі завдання штатним пострілом зі зразків артилерійського озброєння. Всі заходи навчального збору проводяться за рахунок Міністерства оборони України (проживання, харчування, забезпечення всіх видів занять).

Орієнтована вартість навчання в 2016 році не буде перевищувати 11 000 грн. за весь період навчання включаючи навчальний збір.

прийому на кафедру військової підготовки
Сумського державного університету для проходження військової підготовки за програмою офіцерів запасу
у 2016 році