ВСТУП-2018: ТОП-6 найтиповіших помилок, яких може уникнути вступник під час створення електронного кабінету

Один з ключових етапів Вступу-2018 - реєстрація електронних кабінетів та подання заяв для вступників, які здебільшого вступають після 11 класів (йдеться про вступ на бакалавра, молодшого спеціаліста та магістра медичного, ветеринарного й фармацевтичного спрямування). Саме цей етап вступної кампанії – наймасовіший. З 2016 року, коли електронна подача документів стала обов’язковою, сервісом скористалися кількасот тисяч вступників, подавши не один мільйон заяв. Тому й помилок тут буває найбільше.

Реєстрація кабінетів вступників стартує 2 липня на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/, а подавати через них заяви можна буде з 12 липня.

Цього року ми склали рейтинг ТОП-6 найтиповіших помилок вступників минулих років. Сподіваємось, це допоможе спростити процес подачі документів та заощадити час вступників. Отже:

1. Вступники намагаються реєструвати кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти. Нагадаємо, що крім прямих заборон mail.ru, yandex.ru та інших, блокуються ресурси bk.ru, mail.ua, yandex.ua. Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки. Тому, по-перше, будьте максимально уважні під час заповнення форми, а, по-друге, використовуйте для реєстрації пошту, точно дозволену в Україні, наприклад ukr.net, i.ua, gmail.com.
  2. Ще одна поширена ситуація – коли в шкільному атестаті та сертифікаті ЗНО не співпадають дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо. Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо. Тобто вступнику варто заздалегідь порівняти дані у сертифікаті та атестаті. У разі виявлення розбіжностей (помилок), одразу зверніться: якщо в атестаті – до школи, якщо в сертифікаті ЗНО – до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
  3. Якщо Ви маєте пільги (спеціальні умови) для вступу, то скористатися ними можна тільки у разі подачі документів у паперовій формі. У такому разі НЕ потрібно реєструвати електронний кабінет, звертайтеся до приймальної комісії вишу. Подані через електронний кабінет заяви не розглядаються для вступу за пільгами. Більше про це є в наказі МОН № 1378 від 13.10.2017 року «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти».
  4. У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники. Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені в форматах JPG (JPEG, PNG), максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб.
  5. Щодо СІЛЬСЬКОГО КОЕФІЦІЄНТА. Цього року він діє лише для вступників, які зареєстровані в селах не менше 2 років до подання заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл. Цей коефіцієнт не поширюється на селища міського типу. На сьогодні у системі ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування довідки про реєстрацію у сільській місцевості. Тобто, перед її завантаженням вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до постанови від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f454477n307.doc). Також наголошуємо, що після подання першої заяви інформацію в кабінеті ЗМІНИТИ НЕМОЖЛИВО, тому переконайтеся у її коректності до подання заяви.
  6. Особливо уважним також варто бути під час вибору конкурсної пропозиції та встановленні пріоритетності заявам для вступу на бюджетні місця. Адже після реєстрації закладом вищої освіти Вашої заяви нічого змінити буде неможливо. Пам’ятайте, що на бюджет можливо подати не більше як 7 заяв на максимум 4 спеціальності. Кількість заяв, яку можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.

Варто пам’ятати – деталі важливі, особливо коли Ви подаєте будь-які документи чи то в електронному, чи в паперовому вигляді. Заповнивши свої дані, варто пересвідчитися, чи все зроблено коректно та чи всі інструкції виконані.

Також нагадуємо, що перший і останній дні реєстрації та подачі документів зазвичай є найбільш проблемними – систему перевантажує велика кількість одночасних звернень. Тож, будь ласка, не поспішайте все зробити в перший день та не відкладайте на останній! Часу вистачить усім, адже реєстрація триватиме з 2 липня аж до 18-ї год. 25 липня (24 дні), а подання заяв – з 12 липня до 18-ї год. 26 липня (15 днів).

Якщо Ви маєте запитання щодо вступної кампанії – вже зараз пишіть їх на скриньку або . Також у липні почнуть працювати гарячі телефонні лінії для вступників, а вже зараз на сайті МОН є розділ «Вступна кампанія 2018», де розміщуються основні документи, новини, відповіді на поширені питання щодо вступу.

Тож зберігайте спокій та #ЩастиНаЗНО, адже, зрештою, вирішальне значення мають лише Ваші особисті результати.

За матеріалами сайта inforesurs.gov.ua